Telefon

0322 000 00 00

E-Mail

info@adanadkkbirlik.com

Sosyal Medya

Kurbanda fiyatlar ne olacak?

Kurbanda fiyatlar ne olacak?

Kurbanda fiyatlar ne olacak?

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Kurban Bayrama kısa bir süre kala düve kesimini yasaklaması üreticiler tarafından kurbanlık fiyatlarının artacak şeklinde yorumlandı.

Kurbanda fiyatlar ne olacak?

Milliyet Gazetesi'nin haberine göre, Kurban Bayramına kısa bir süre kala Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının düve kesimini yasaklaması üreticeleri tedirgin etti. Düve kesiminin Kurban Bayramına kısa bir süre kala yasaklanmasının kurbanlık fiyatlarını arttıracağını söyleyen üreticiler, milletin elinde düveler kalacak böylece Kurbanlık fiyatları artacak şeklinde konuştu.

KURBANLIK FİYATLARI ARTACAK MI?

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından düve kesiminin yasaklanmasının ardından besiciler, yasağın fiyatları artıracağını savundu. Kararın Kurban Bayramı'na az bir süre kala alınmasının kendilerini ve alıcıları zora durumda bırakacağını ifade eden besiciler, “Milletin elinde düveler kalacak bu da hayvan fiyatlarını artıracak" dedi.

KURBANLIK FİYATLARI BELLİ OLDU MU?

2017 Kurban Bayramına kısa bir süre kala vatandaşla tarafından en çok merak edilen konuların başında Kurbanlık fiyatları geliyor. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının bayrama kısa bir süre kala düve kesimini yasaklaması üreticiler tarafından kurbanlık fiyatlarının artacak şeklinde yorumlandı.

Yasağın büyükbaş ve küçükbaşta fiyatları yükselteceğini belirten besici Hüseyin Kalkan, “Bu yasak çok sıkıntıya yol açacak, fiyatlar da artacak. Tosun 10 bin TL'ye çıkacak, bir dana 5 bin TL'ye çıkacak. Bu milletin elinde düve var yani, bu düve ne olacak? Adam damızlık yapacak nasıl bir sene bunu bekleyecek? Çoban tutmuş o kadar da masraf etmiş. Bu karar epey sorun olacak fiyatlar kalkacak. Her şeyin fiyatı artar. Mesela adamın elinde 500 tane düve var, yasak edip bu nasıl olacak?" diye konuştu.

Hayvanların besicilerin elinde kalacağını söyleyen Kalkan, “Millet bayrama yakın hep kurbanlık bekliyor. Kurbanlık gitmedi mi pazara olur mu yani? Bu kadar milletin elinde kalacak malları. Herkes bu sefer koyuna yönelecek onun fiyatı da bin liranın üzerine çıkacak. Benim elimde 150 tane dişi toklu var. Ben satamıyorum mecbur damızlık yapacağım. Daha önceden söylense niye alaydım ki? Niye çoban parası vereyim? Kurbanda da olmuyor nasıl satayım" şeklinde konuştu.

TARIMDAN HABER

Diğer Haberler

Adana Damızlık Koyun Kuzu Birliği
Bakan Çelik 'kuzu ithalatı' haberini teyit etti

Bakan Çelik 'kuzu ithalatı' haberini teyit etti Kuzu ithalatı gündemde! Tarımdan Haber...

Devamı
Adana Damızlık Koyun Kuzu Birliği
HER YAŞTAKİ KOYUN VE KEÇİLERİN KÜPELEME İŞLEMİ  31 ARALIK 2017 TARİHİNE KADAR SERBEST BIRAKILDI

HER YAŞTAKİ KOYUN VE KEÇİLERİN KÜPELEME İŞLEMİ  31 ARALIK 2017 TARİHİNE KADAR...

Devamı

Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis